2000-ben a Lucas Licensing megbízta Leland Chee-t, hogy készítsen egy kontinuitást követő adatbázist, amire a Holokron kontinuitási adatbázisként hivatkoztak. A Holokron a kánon irányelvét követi, ami már évekig volt hatályban, de az adatbázis szoftver kapacitása egy adott történet összes elemét figyelembe veszi, és nem egyben a történeteket, amiket osztályokba soroltak.
A Holokron adatbázisában van egy betű (G, T, C, S, N vagy D), ami annak az elemnek a kánon-osztályát képviseli; ezeket a betűket tájékoztató jelleggel a kánon-szintekhez vonatkoztatták: G-kánon, T-kánon, C-kánon, S-kánon, N-kánon és D-kánon. A Holokronhoz kapcsolódó munka részeként, Chee felelős volt ennek az osztályzásnak a létrehozásával, és az előzetes időszakokat a fejlesztéssel és finomítással töltötte. Ez a rendszer a 2014 áprilisi reboottal megszűnt.
A G, a T, a C és az S együttesen a teljes Star Wars kontinuitást formálják. Minden magasabb szint természetesen felülírja az alsóbbat; például Boba Fett háttértörténete radikálisan megváltozott a Star Wars II. rész: A klónok támadása bemutatásával, ami retconizálásra kényszerítette a régebbi forrásanyagot, hogy az új G-kánon háttértörténetbe illeszkedjen. Ugyanakkor ez nem mindig feltétlen, és az összes ellentét kiküszöbölését eseti alapon kezelik.
A G-kánon volt a George Lucas Kánon; a 6 rész és George Lucas összes állítása (beleértve a tőle és a produkciós osztályától a kiadatlan produkciós jegyzeteket, amik sosem láttak napvilágot). A Lucastól eredő elemek a filmek regényváltozata, forráskönyvek és az egyéb források a G-kánon alá tartoznak, bár ezen források írói által alkotott adatok a C-kánonba tartoznak. Amikor a filmeken változtatásokat eszközöltek, a legfrissebben kiadott változatok élveznek elsőbbséget a régebbiekkel szemben, mivel azok hibákat javítanak, a két trilógia konzisztenciáját fejlesztik, és Lucas aktuális vízióját közvetítik a legközelebbi Star Wars univerzumról. A DVD-ken lévő kimaradt jelenetek is G-kánonnak tekinthetők (ha nincsenek konfliktusban a filmmel).
T-kánon, avagy Televíziós Kánon, arra a kánon-szintre hivatkozik, ami a Star Wars: A klónok háborúja játékfilmet tartalmazza és a Star Wars: A klónok háborúja sorozatot (és a Star Wars élőszereplős sorozatot ide tervezték eredetileg). Gyakrabban fejlesztik, hogy egy C-kánon feletti státuszt szabjanak, Chee elmondása szerint.
A C-kánon a Continuity (Kontinuitás) Kánon, tartalmazza az összes friss munkát (és rengeteg régebbit), amiket a Star Warsnév alatt adtak ki: könyveket, képregényeket, játékokat, rajzfilmeket, nem mozifilmeket és egyebeket. A játékok egy speciális eset, mivel általában csak a történetek C-kánonosok, míg a statisztikákhoz és gameplayekhez kapcsolódó dolgok nem; nem-kánon lehetőségeket is nyújtanak a játékosnak, mint például egy női nem választását egy kánonilag férfi karakter esetében. A C-kánon elemeiről ismertek, hogy a filmekben megjelenhetnek, így azok G-kánonná válnak; például a "Coruscant" név, a siklórobogók, Quinlan Vos, Aayla Secura, az YT-2400-as teherhajók és az Action VI transzportok.
Az S-kánon a Secondary (Másodlagos) Kánon; a szükség esetén elérhető, a jelenlegi írók közül felhasznált és mellőzött anyagok. Ez főképp régebbi munkákat tartalmaz, mint például a Marveles Star Wars képregényeket, amikben antedatáltan a kontinuitás folyamatos fenntartására törekedtek; valamint számos elemet is tartalmaz az egyébként néhány N-kánon történetből, és egyéb dolgokat, amik "nem igazán jól beleilleszthetőek". Rengeteg korábbi S-kánon elemet emeltek C-kánonra azzal, hogy a kontinuitást fenntartó írók a frissebb munkákba belefoglalták azokat, míg sok más régebbi munka (például a Han Solo Legendája) a kezdettől fogva kánonnak bizonyultak a koruktól eltekintve, és ezért mindig C-kánonok maradtak.
A D a Detours Kánon, ami Star Wars Detours forrásait tartalmazza.
Az N a Nem-kánon. A „mi lenne, ha” történetek (az Infinities címke alatt kiadott történetek például) és bármi más, ami direkt vagy összeegyeztethetetlenül ellentmond a magasabb szintű kánonnak. Az N az egyetlen szint, amit nem tekint kánonnak a Lucasfilm. A kánonból kivágott információk, törölt jelenetek, vagy törölt Star Wars munkák esnek ezen kategória alá, amíg más kánonos munka nem hivatkozik rá, vagy nem sorolták át a kánonba.
2004. augusztus 4-én, amikor azt kérdezték, hogy a G és C szinteket külön és független kánonként formálják-e meg, Leland Chee válaszolt azzal állítva, hogy mindkettő ugyanazon kánon részese:
"Egy teljes kontinuitás létezik."
Egy 2005. december 7-i posztban Chee kommentálta, hogy a Holokron hogyan érvényesül rendszerben:
A Holokron bármely hivatalos dolognál jön képbe, amiket könyvekhez, játékokhoz, weboldalakhoz és merchendise-okhoz készítettek. Bármi másra ezen kívül ez csak egy egyszerű referencia-eszköz.
Egy 2006. december 6-i posztban Chee ellentmondott eredeti állításainak, amik a Holokron kánonszerűségéhez kapcsolódtak és ahhoz, hogy miként vonatkoznak a Star Wars univerzumhoz:
"Az egyetlen releváns hivatalos kontinuitások a filmek egyedüli jelenlegi verziói, és a filmek kombinált jelenlegi verziója, valamint mindennel együtt, ami a Holokronban van. Sosem tudjátok meg, mi George aktuális nézete a filmek mögötti univerzumról, mert az folyamatosan változik."
Egy ugyanazon napon kikerült posztban Mr. Chee szerint:
"A filmek jelenlegi verziójából hiányzó dolgok irrelevánsak a filmmel, csupán kontinuitás."
Ez az állítás igazolja a "filmek jelenlegi verziójának" prioritását az eredeti verziókénál, valamint két elkülönülő kontinuitás létezését, a "csak filmek" kontinuitást, amit maga George Lucas tart fenn és követ, és a "filmek + EU" kontinuitást, amit license termékekhez használnak.
További kérdésekre válaszolva, hogy melyik kontinuitás "hivatalosabb", Mr. Chee felfedte, hogy a film + EU kontinuitást favorizálja, de a végén megint az egyéni rajongókra bízza:
"A Holokron Őrzőjét kérded, így természetesen egy picit elfogult leszek... Az igazság az, hogy rengeteg ember, aki mind a 6 részt látta, sosem játszott Star Wars játékkal, sosem látogatott meg egy Star Wars weboldalt, sosem nézett Star Wars TV-műsort, sosem olvasott Star Wars publikációt, vagy sosem vásárolt Star Wars akciófigurát vagy gyűjteményt. Nagy kár lenne, ha ezeket az embereket rajongókként nem vennénk számításba."