A Star Wars "evangéliumát" vagy kánonját először 1994 őszén határozta meg a Lucasfilm magazin Star Wars Insider első számában, a Lucasfilm produkciós szerkesztője, Sue Rostoni és a Continuity szerkesztője, Allan Kausch:
"Az evangélium - vagy kánon, ahogy rá hivatkozunk - magába foglalja a forgatókönyveket, a filmeket, a rádiójátékokat és a regényváltozatokat. Ezek a munkák George Lucas eredeti történeteiből nőttek ki, a maradékot más írók írták. Ugyanakkor mi mindet elolvastuk, és a legtöbb hiteles az egész kontinuitásban. A kiadott munkák egész lajstroma egy hatalmas történelmet foglal magába - rengeteg oldalhajtással, variációval és kapcsolódással -, csakúgy mint a többi jól kidolgozott mitológiában."
Az 1994 márciusában megjelent Bill Slavicsek Útmutató a Star Wars Univerzumhoz című könyvének második kiadása Rostoni és Kausch definíciója szerint. Kódolási rendszert tartalmazó listát hozott létre, egyértelműen két külön kategóriába sorolva a Star Wars anyagokat: Az eredeti trilógiát, annak adaptációit – a regényeket és a rádiódrámákat – „eredeti Lucasfilm-forrásként” jelölték, míg a Lucasfilm által kiadott mintegy hetven Star Warshoz kapcsolódó alkotás mindegyike – a Thrawn-trilógia, a Sötét Birodalom sorozat, a Star Wars szerepjáték stb. „hivatalosan engedélyezett forrásként” címkézték, amely megegyezik George Lucas Csillagok háborúja galaxisról alkotott elképzelésével, vagy nem.
1996-ban a The Secrets of Star Wars: Shadows of the Empire, a Mark Cotta Vaz által írt referenciakönyv, amely a Shadows of the Empire multimédiás kampányt ismerteti, két különböző kánont tartalmazott: a Lucasfilm folytonossági szerkesztői által beállított kronológiát és egy „a forgatókönyvek, regényírások és egyéb alapvető művek” gyűjteményét.
"Ahhoz, hogy minden rendben legyen, ott van a "Canon", a főbb események idővonala és a karakterek élethossza, amelyet a Lucasfilm folytonossági szerkesztői készítettek, és a Star Wars univerzum házon belüli bibliájának tekintik." — Mark Cotta Vaz
"Van nálunk, amit Canonnak hívunk, ami a forgatókönyvek, regények és más alapvető munkák, amelyek közvetlenül kapcsolódnak a folytonossághoz, és van egy csomó marginális dolog, például a régi Marvel Comics-sorozat, amit nem igazán próbálunk a folytonosságba bedolgozni, amikor új projekteket tervezünk." – Allan Kausch
1998-ban megjelent a Star Wars Encyclopedia, amelyben Stephen J. Sansweet szigorúbb definíciót adott a Star Wars kánonjára, megkülönböztetve a kánont és a "kvázi kánont"